Jaki wpływ na leki ma spożycie grejpfruta?

Witam. Czytałem, że spożywanie grejpfruta blokuje metabolizm niektórych leków przez działanie na cytochrom p450 i jak to ma się z kosmetykami które zawierają ekstrakt z grejpfruta ? Czy je substancje które blokują metabolizm z grejpfruta wchłaniają się przez skóre?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie sądzę żeby takie kosmetyki, stosowane na skórę, miały wpływ na metabolizm leków.