Jakie badania mogę zrobić, żeby wykluczyć chorobę odzwierzęcą?

Wczoraj jak przechodziłam obok pana z psem on nagle skoczył w moją stronę i ugryzł mnie nad kolanem.Rana nie jest głęboka wygląda to jak zadrapanie ze zdartym naskórkiem.Miałam też długie dżinsowe spodnie.Lekarz powiedział że powinno być wszystko dobrze ale ja boję się że mógł mnie zarazić!Właściciel mówił że jest zdrowy ale karty szczepień nie widziałam.Jakie badania mogę zrobić żeby wykluczyć chorobę?Po jakim czasie od ugryzienia następuje śmierć?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę się nie niepokoić nie jest Pani w stanie zrobić wszytskich badań, zresztą jest to bezsensu jeśli nie ma żadnych objawów. Ryzyko wścieklizny przy zadrapaniu przez zwierzę domowę jest bardzo małe. Nie ma konieczności robienia badań w ciemno, proszę zgłosić się do lekarza gdyby zauważyła Pani niepokojące objawy. Proszę się nie niepokoić.