Jakie czynniki fałszują wynik badania TSH?

Jakie czynniki najczesciej falszuja wynik badania TSH. Czy przeta w niedawnym czasie infekcja lub przyjmowanie lekow (karbamazepina,fluoksetyna,lamotrygina przy chorobie afektywnej dwubiuegunowej) Moga miec wplyw na wynik TSH lub odzialywac na hormony dajac nieprawidlowy wynik?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak moze wpływać i Końieczne jest odpowiednia interpretacja . Przy stosowaniu leków moze być różne postepowanie wiec należy oznaczać poziom tsh przy przyjmowaniu leków.