Jakie jest prawidłowe postępowanie po amputacji opuszka palca?

11 września miałam wypadek w pracy. Amputowalo mi opuszek palca serdesznego z kawałkiem paznokcia. W szpitalu poinformowano mnie, że nie doszywaja tkanek miękkich. Mam cukrzycę typu 1. Dostałam zastrzyk przeciw teżcowi i opatrunek masciowy. Żadnego antybiotyku ani środków przeciwbólowych. Po 2 dniach miałam wizytę u chirurga. Był zdziwiony, że nie założono mi szwów i nie dostałam antybiotyków. Od 2 dni rana ropieje, a lekarz zalecił częste zmienianie opatrunkow i nic poza tym. Ból jest bardzo mocny. Ktoś mi polecił okłady z liści aloesu. Proszę o pomoc. Boję się, że stracę palec. Co mam robić

Lek. Tomasz Budlewski

Zgłosić się koniecznie do lekarza rodzinnego celem kontroli po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.