Jakimi chorobami można się zarazić przy pocałunkach (usta-usta) jeśli jedna z osób ma afty w jamie ustnej?

Witam serdecznie, Jakimi chorobami można się zarazić przy pocałunkach (usta-usta) jeśli jedna z osób/obie osoby mają afty w jamie ustnej? Logika podpowiada mi, że są to na tyle wrażliwe miejsca, że teoretycznie możliwy jest kontakt krew/krew, a co za tym idzie możliwe jest zarażenie np. wirusem HIV. Nie mniej jednak chciałbym się upewnić jak wygląda sytuacja.

Witam Pana.Teoretycznie to prawie wszystko jest możliwe,ale w praktyce przeniesienie chorób przenoszonych przez krew w takiej sytuacji jest mało prawdopodobne(krwawienie z afty jest znikome,o ile w ogóle jest,stąd i ilość potencjalnego wirusa jest mała a ma to zasadnicze znaczenie).Wnikanie z kolei przez aftę też nie jest takie jak przez otwartą ranę.