Kiedy mógłbym wrócić do ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha?

Witam Państwa! Jestem 6-ty tydzień po zabiegu przepukliny pępkowej z użyciem siatki. Kiedy mógłbym wrócić do ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha (wykonywanie brzuszków) I czy wogóle będzie to bezpieczne dla ścian jamy brzusznej? Norbert 39 lat

Lek. Michał Lenard

Najlepiej będzie jak z takim pytaniem skieruje się Pan do chirurga, który będzie mógł Pana zbadać, ocenić blizny po operacji i poinformować Pana, czy takie ćwiczenia będą bezpieczne. Pozdrawiam!