Kiedy można wrócić do aktywności po usunięciu wyrostka robaczkowego?

Witam 11.04.2017 mialem operacje wyrostka metodą klasyczną , na dzien dzisiejszy wszystko juz jest w porzadku z blizna ,ladnie się zagoiła nie czuc zadnego bolu ,pod skora jest wyczowalne zgrobienie, moje pytanie kiedy moge wrocic do aktywnosci fizycznej na pelnych obrotach

Pełne gojenie związane z hydroksylacją kolagenu tworzącego blizny i zrost trwa około 6 tygodni i nie można go przyspieszyć. To biologia. Oczywiście można powoli włączać aktywność, jednak bez nadmiernego przeciążenia, żeby nie nabawił się Pan powikłań, między innymi przepukliny. Zatem warto ćwiczyć a pełna aktywność za jakiś czas powróci.