Kiedy należy założyć drut retencyjny?

Witam, odnośnie kończenia leczenia ortodontycznego - słyszałam że nie zawsze lekarze chcą zakładać drut retencyjny na górę zębów, a z dołem nie ma problemów. Co stoi za taką decyzją?

Ze względu na uwarunkowania neurologiczne - pulsacyjne czaszkowe ruchy oddechowe - rytmiczne, niewielkie "pęcznienie" i "kurczenie się" - związane z przepływem płynu mózgowo-rdzeniowego - sztywne łączenie lewej i prawej kości szczęki jest niekorzystne. Poza tym często focjodzi do odgryzania górnego stałego aparatu retencyjnego podczas nagryzania pokarmu. Pozdrawiam