Krwawienia z nosa jako skutek uboczny leku

Witam , moja mama bierze acenocumarol.Od około miesiąca zażywa również glucophage 500 mg 1 x dziennie/wieczorem /.Dawka acenocumarolu wyn. : 1/4 ,1/4, 1/2, 1/4, 1/4,1/2 itd.Poziom INR od ok. m-ca waha się na ok.1,54 .Na dodatek zaczęła się puszczać krew z nosa .Dziś nawet dwukrotnie i dość intensywnie! Czy branie tego leku może mieć z tym związek ? Pozdrawiam

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe, gdyż lek ten wpływa na proces krzepnięcia krwi.