Kuracja retinoidami a wyjazd nad morze

Witam, jestem dwa miesiące po kuracji retinoidami (brałam Izotek). W pierwszym tygodniu sierpnia wybieram się nad morze. Czy wyjazd w to miejsce jest bezpieczny dla mojej skóry biorąc pod uwagę przebytą kurację? Jakie stosować środki ostrożności?

Powinno się unikać mocnej ekspozycji na słońce do pół roku po skończeniu kuracji retinoidami. Proponuję nie wystawiać się za bardzo na słońce (zawsze w cieniu). Na skórę kremy z filtrem 50+. Smarować się kremem z filtrem co 3-4 godziny.