Łagodna dysplazja tkanki piersi

Dysplasia benigna mammae: fibrosis, adenosis ductalis et ductularis.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wynik wskazuje na łagodną dysplazję tkanki piersi, czyli tzw. mastopatię. Jest to łagodne schorzenie piersi, występujące dość często u kobiet w wieku rozrodczym, związane z zaburzeniami równowagi hormonalnej. Jeżeli zmianom w piersiach towarzyszą zaburzenia miesiączkowania - stanowi to wskazanie do badan poziomu hormonów we krwi.

Leczenie najczęściej obejmuje stosowanie odpowiedniej diety (uboga w tłuszcze zwierzęce, bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe), rezygnacja z palenia papierosów, picia mocnej kawy i herbaty. Można stosować także preparat oleju z wiesiołka.

Konieczna jest także stała kontrola lekarska (wykonywanie badan typu USG co 6 miesięcy).

Pozdrawiam serdecznie