Luźne stolce i wymioty u dwuletniej wnuczki

Witam.Wnuczka/2lata/sz od 3 dni ma lużny stolec.Wczoraj tego stolca było duzo do tego zwymiotowała duzymi chlustami. Przez czały dzień zrobiła jeszcze 2 razy luźną kupę i wymiotowała 2 razy a zjadła tylko kisiel..Noc spokojna tylko piła.Dzisiaj jest chyba lepiej ani kupy ani wymiotów.Co robić.? Temperaturę ma 37 stopni.Czy to zatrucie pokarmowe?Staramy się dawać wszystko świeże.Może od jogurtów lub truskawek/po 5szt dziennie/a może lody dostała troszke.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak może to być zatrucie pokarmowe. Należy pamiętać aby nie odwodnić dziecka i podawać wodę do picia małymi porcjami. Proponuję koniecznie udać się do lekarza pediatry, po badaniu dziecka będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.