Co robić z tą silną biegunką u 24-latki?

Od 4 dni meczy mnie ostra biegunka. Bez gorączki i wymiotów. Kupiłam węgiel jak szybko zacznie działać. W toalecie do tej pory jestem 5-6 razy. Chciałabym już zacząć coś jeść. Kiedy iść do lekarza
KOBIETA, 24 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

węgiel aktywny jest w stanie zatrzymać biegunkę, a jego efekty mogą być widoczne już po kilku godzinach od zażycia. Dokładny czas działania jest jednak kwestią indywidualną.

Podczas ostrej biegunki ważne jest utrzymywanie nawodnienia organizmu, gdyż zbyt duża utrata wody może być niebezpieczna. W takiej sytuacji trzeba pić dużą ilość płynów oraz dołączyć do nich elektrolity. Dieta przy biegunce przewiduje takie produkty, jak: suche bułki, sucharki, długo gotowany ryż, biszkopty, a także chude, gotowane mięso, gotowaną marchew czy też inne lekkostrawne warzywa.

Jeśli biegunka utrzymuje się dłużej niż kilka dni, to warto skonsultować się w tej sprawie z lekarzem rodzinnym.

Więcej na ten temat można przeczytać w tekstach:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-uniknac-biegunki,

https://portal.abczdrowie.pl/biegunka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.