Co robić z tą silną biegunką u dziecka?

Witam moja córka prawie 3letnia skarży się na silny ból odbytu . Nie ma żadnego zaczerwienia . Od wczoraj ma silną biegunkę . Teraz od godziny biegunka pojawiła się 4razy przestała to kontrolować nie woła tylko robi w majtki a przy tym okropnie płacze . Niestety lekarz zamknięty zostaje nam jedynie szpital .

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ból odbytu na pewno wynika z podrażnienia śluzówki wskutek częstego oddawania stolców. Co do samej biegunki, to w przypadku tak małego dziecka konieczne jest niezwłoczne skonsultowanie się z lekarzem – biegunka, która z czasem nasila się aż do 4 stolców na godzinę, może prowadzić do odwodnienia i utraty elektrolitów. Dla małych dzieci może być to stanem zagrożenia życia.

Proszę zapoznać się z tym artykułem, powinien rozwiać Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/biegunka-u-dzieci.

Przyczyn choroby może być wiele – u dzieci często są to infekcje bakteryjne, wymagające podania leków przeciwbiegunkowych, a także elektrolitów. Konieczne jest także właściwe nawadnianie dziecka.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-radzic-sobie-z-biegunka-u-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej