Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z biegunką u małego dziecka?

Witam mój synek 15mies ma od 12 dni biegunkę najwięcej robił 4 razy, lekarz zapisał Hidracet potem Nefurozkazyd nic nie pomaga parzyłam szyszki z olchy dzisiaj kupiłam suszone borowki w aptece. Na dole ma bardzo napuchniete dziąsło idzie mu ząbek dodam że pije bebilon Pepti czy ta biegunka może być na zęby pediatra skierował nad do alergologa w celu wykluczenia celiaki.
KOBIETA, 27 LAT około miesiąca temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak długo utrzymująca się biegunka nie powinna mieć związku z wyrzynaniem się zębów, stąd wskazana byłaby diagnostyka w kierunku celiakii, tak jak zalecił pediatra.

Celiakia, inaczej zwana chorobą trzewną, jest bardzo poważną chorobą, wskutek której gluten zawarty w pożywieniu niszczy ściany jelita, skutkując zaburzeniami trawienia i wchłaniania.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/gluten-w-diecie-niemowlat.

U dziecka biegunka może też być niezwiązana z chorobami układu pokarmowego – infekcje ucha, gardła, a nawet zapalenie płuc mogą skutkować biegunką. W przypadku biegunki przewlekłej, czyli trwającej dłużej niż 14 dni, konieczne jest jak najszybsze ustalenie źródła problemu. Może to być tzw. biegunka małych dzieci, która wynika z faktu, iż małe dzieci nie radzą sobie z właściwym przeżuwaniem pokarmu.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-biegunki-u-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy