Jak powstrzymać biegunkę u 7-miesięcznego dziecka?

Syn 7 miesięcy przechodzi zapalenie oskrzeli. Od srody Inhalujemy 3×dziennie atroventem do tego Augmentin 3 i pół ml co 12 godzin. Wczoraj doszedł deflegmin 10 kropli. Dzis rano dostal biegunki jest godzina 9 A on już zrobił 4 luźne kupki. W środę też dostaliśmy skierowanie do szpitala w razie gdyby się pogorszyło. Ale chcemy tego uniknąć ze względu na obecną sytuację. Jest sobota i żaden pediatra nie przyjmuje co robić

Redakcja abcZdrowie

Witam, duże ilości leków, a zwłaszcza antybiotykoterapia, mogą powodować problemy jelitowe, nie tylko u dzieci. Proszę pamiętać, że u niemowląt najbardziej należy obawiać się odwodnienia, do którego mogą doprowadzić uporczywe biegunki. Dlatego bardzo ważne jest, by pamiętać o nawadnianiu dziecka (jeśli jest karmione piersią, należy przystawiać je jak najczęściej) oraz podawaniu leków przeciwbiegunkowych i probiotyku, który należy kontynuować nawet jeszcze przez tydzień po zakończeniu antybiotykoterapii. Ma to na celu odbudowanie flory bakteryjnej małego brzuszka. Więcej informacji odnośnie postępowania podczas biegunki znajdzie Pan w naszych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/postepowanie-podczas-biegunki-u-niemowlat-i-dzieci, https://portal.abczdrowie.pl/biegunka-u-dzieci. Zachęcam również do zapoznania się z artykułem przybliżającym kwestię probiotyków w diecie dziecka: https://portal.abczdrowie.pl/dziecko-a-probiotyki. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.