Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam taką biegunkę podczas karmienia piersią?

Witam Od dłuższego czasu mam biegunkę pare dni po czym znów przestaje i nawraca. Po każdym posiłku pojawiają się wzięcia ból brzucha i wodnista żółta biegunka, bulgot w brzuchu. Dodatkowo karmię piersią i nie wiem jak sobie pomoc aby ją zatrzymać proszę o pomoc
KOBIETA, 31 LAT 8 miesięcy temu

Zalety gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które pomaga wykryć schorzenia układu pokarmowego. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są zalety tego badania. Na ten temat wypowiada się lek. Marcin Radkowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

trudno cokolwiek doradzić, ponieważ nie napisała Pani jak długo trwa ta biegunka, natomiast na pewno wymaga konsultacji lekarskich, zwłaszcza jeżeli pojawia się po każdym posiłku. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/biegunka.

Kilkudniowa biegunka w takiej postaci może mieć podłoże wirusowe – wówczas leczenie będzie objawowe, polegające na nawadnianiu oraz stosowaniu elektrolitów i leków przeciwbiegunkowych Najbezpieczniejsze w okresie laktacji będą te przeznaczone dla dzieci oraz węgiel leczniczy. Może Pani także zażywać probiotyki przeznaczone do walki m.in. z biegunkami. Więcej porad pod tym adresem: https://parenting.pl/biegunka-a-karmienie-piersia.

Proszę również pamiętać, że z uwagi na fakt karmienia piersią jest Pani bardziej narażona na odwodnienie oraz osłabienie, dlatego nie należy bagatelizować objawów utrzymujących się przez dłuższy czas, czyli ponad dwie doby. Być może zechce Pani przeczytać także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/przewlekla-biegunka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy