Co robić z biegunką w 27 tygodniu ciąży?

Witam jestem w 27 tygodniu ciazy. Od dzisiaj mam biegunke i czuje jak by mi ktoś w brzuchu przelewał wodę, ale uwaga nie boli mnie brzuch nie mam skurczy nie mam gorączki ani nie jestem osłabiona. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

krótko trwające rozwolnienia, które nie mają gwałtownego przebiegu i nie towarzyszą im dolegliwości wskazujące na zatrucie czy grypę jelitową nie powinny budzić niepokoju. Są dość powszechne – na biegunki kobiety ciężarne narażone są bardziej z uwagi na szereg zmian zachodzących w organizmie, w tym hormonalnych, ale także jako reakcja na zmianę diety czy zwiększenie podaży pokarmów.

Zachęcam do lektury naszego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/rozwolnienie-przyczyny-choroby.

Jeżeli dolegliwości nie będą się nasilać, nie pojawi się ból brzucha, a częstotliwość wypróżnień nie zacznie wzbudzać obaw o odwodnienie, nie ma Pani powodu do obaw. Leczenie łagodnej postaci biegunki u ciężarnych polega na wyeliminowaniu z diety czynników potencjalnie drażniących, spożywaniu lekkostrawnych posiłków i nawadnianiu organizmu.

Może Pani także przyjmować węgiel leczniczy, a co do innych środków przeciwbiegunkowych, to wskazane są konsultacje lekarskie do czego Panią zachęcam, w razie gdyby cokolwiek zaczęło budzić Pani niepokój.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem, znajdzie w nim Pani więcej informacji na temat biegunki w czasie ciąży: https://portal.abczdrowie.pl/biegunka-w-ciazy-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.