Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z biegunką w 27 tygodniu ciąży?

Witam jestem w 27 tygodniu ciazy. Od dzisiaj mam biegunke i czuje jak by mi ktoś w brzuchu przelewał wodę, ale uwaga nie boli mnie brzuch nie mam skurczy nie mam gorączki ani nie jestem osłabiona. Co to może być?
KOBIETA, 28 LAT 2 miesiące temu

Czy w ciąży należy jeść za dwoje?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

krótko trwające rozwolnienia, które nie mają gwałtownego przebiegu i nie towarzyszą im dolegliwości wskazujące na zatrucie czy grypę jelitową nie powinny budzić niepokoju. Są dość powszechne – na biegunki kobiety ciężarne narażone są bardziej z uwagi na szereg zmian zachodzących w organizmie, w tym hormonalnych, ale także jako reakcja na zmianę diety czy zwiększenie podaży pokarmów.

Zachęcam do lektury naszego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/rozwolnienie-przyczyny-choroby.

Jeżeli dolegliwości nie będą się nasilać, nie pojawi się ból brzucha, a częstotliwość wypróżnień nie zacznie wzbudzać obaw o odwodnienie, nie ma Pani powodu do obaw. Leczenie łagodnej postaci biegunki u ciężarnych polega na wyeliminowaniu z diety czynników potencjalnie drażniących, spożywaniu lekkostrawnych posiłków i nawadnianiu organizmu.

Może Pani także przyjmować węgiel leczniczy, a co do innych środków przeciwbiegunkowych, to wskazane są konsultacje lekarskie do czego Panią zachęcam, w razie gdyby cokolwiek zaczęło budzić Pani niepokój.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem, znajdzie w nim Pani więcej informacji na temat biegunki w czasie ciąży: https://portal.abczdrowie.pl/biegunka-w-ciazy-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy