Stosowanie leków przeciwdepresyjnych w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

biegunka nie jest typową dolegliwością ciążową, choć może zdarzyć się zarówno na skutek niestrawności, jak i z powodu intensywnych zmian hormonalnych, zwłaszcza na początkowym etapie ciąży.

Istotny jest jednak fakt, jak często pojawia się biegunka i od jakiego czasu u Pani występuje. Jeśli to tylko dwukrotny incydent, to prawdopodobnie nie ma się czego obawiać. Jeśli zaś biegunka pojawia się regularnie po kilka razy dziennie, warto skonsultować ten stan z lekarzem prowadzącym ciążę.

Długotrwała biegunka może bowiem oznaczać zakażenie bakteryjne, wirusowe bądź pasożytnicze. Inne możliwe przyczyny to: celiakia, zespół jelita drażliwego czy nietolerancja pokarmowa.

Warto znaleźć jej przyczynę, gdyż przewlekła biegunka może doprowadzić do odwodnienia i niedożywienia, co może być groźne w skutkach zarówno dla matki, jak i dziecka. Proszę więc nie ignorować tego objawu.

Problem został poruszony w jednym z naszych artykułów: https://portal.abczdrowie.pl/biegunka-w-ciazy-przyczyny-leczenie. Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty