Mocne osłabienie, gorzki posmak i mdłości

Mam 19 lat i od kilku takie objawy jak: Bardzo mocne osłabienie, zgage, gorzko w ustach, mdłości bardzo mocne.. Budze się w nocy z takimi mdłościami, ból żołądka, skurcze podbrzusza. Co może to powodować? Dodam, że biore tabletki na zapalenie stawów (Olfen) Oraz anty, w tym miesiącu przy 7 dniowej przerwie nie dostałam krwawienia tylko plamiłam od 2tygodni. Ciąża, czy może wrzody?

Marta Mielniczuk

Witam,
Pani objawy mogą wynikać z przewlekłego przyjmowania środków przeciwzapalnych, które często powodują zapalenie błony śluzowej żołądka i wrzody. W tej sytuacji należy rozważyć wykonanie gastroskopii. Dostępne są w aptece, bez recepty, leki działające ochronnie na błonę śluzową żołądka - tzw. inhibitory pompy protonowej - np. Helicid (omeprazol), które powinny złagodzić dolegliwości. Pozdrawiam