Co oznaczają te objawy po usunięciu pieprzyka?

Witam. Wczoraj rano miałam chirurgicznie usuniętego pieprzyka na lewym ramieniu. Chciałam się spytać czy to normalne, że cała ręka jest sina i nie mogę całkowicie zgiąć palców dłoni. Dodatkowo odczuwam nudności. Dziękuje za szybką odpowiedz.
KOBIETA, 30 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w pytaniu pisze Pani, że w ostatnim czasie usunięto pieprzyk. Jednak ma Pani pewne obawy co do objawów, które się pojawiają. Jeśli chodzi o zasinienie ręki i trudności w zginaniu palców mogą być wynikiem zastosowanego znieczulenia miejscowego podczas zabiegu. Znieczulenie może wpływać na przepływ krwi i funkcję nerwów, co prowadzi do czasowych zaburzeń czucia i ruchu w obszarze, gdzie było podane znieczulenie. To jest zazwyczaj tymczasowe i powinno ustąpić w ciągu kilku godzin lub dni. Ważne jest też to, jak rozległy był to zabieg, czy zmiana była mała, czy większa. Im pieprzyk jest większy, tym więcej skóry oraz marginesu trzeba usunąć. To dodatkowo może powodować ból, zasinienie i ciągnięcie w miejscu szwów.

Jeśli jednak sinienie ręki utrzymuje się dłużej niż kilka dni lub jest bardzo nasilone, konieczne może być ponowne skonsultowanie się z lekarzem, aby wykluczyć ewentualne powikłania.

Co do nudności to mogą być reakcją na zastosowane znieczulenie, stres związany z zabiegiem lub działania uboczne związane z samym zabiegiem. Nudności powinny ustąpić w ciągu kilku godzin lub dni. Jeśli jednak będą się utrzymywać lub będą nasilone, warto również poinformować o nich lekarza. Ważne jest monitorowanie tych objawów i w razie potrzeby skonsultowanie się z lekarzem, aby otrzymać dalsze wskazówki i ewentualnie podjąć odpowiednie działania na przykład wdrożenie leczenia antybiotykiem albo preparatami przeciwzapalnymi. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/wycinanie-znamion

https://portal.abczdrowie.pl/usuwanie-pieprzykow

https://portal.abczdrowie.pl/usuwanie-zmian-skornych-wskazania-przebieg-badanie-histopatologiczne https://portal.abczdrowie.pl/gojenie-rany

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.