Jak można usunąć ten pieprzyk?

Dzień dobry . Chciałabym usunąć pieprzyk płaski i nie jest złośliwy .czy można usunąć chirurgicznie czy laserowo ?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Łysienie kobiet

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

decyzję o usunięciu pieprzyka podejmuje lekarz dermatolog po dokładnym obejrzeniu zmiany za pomocą dermatoskopu, nawet jeżeli decyduje się Pani na jego usunięcie ze względów estetycznych. Do niego również należy decyzja, jaka metoda będzie odpowiednia (czy będzie to usunięcie chirurgiczne, czy niechirurgiczne). Dopiero po dermatoskopowej ocenie znamion, zostanie Pani skierowana bezpośrednio do chirurga.

Istnieją różne metody usunięcia znamion barwnikowych. Dla znamion, które nie mają charakteru złośliwego, najczęściej stosuje się metodę laserową. Jest ona bezbolesna i zazwyczaj nie pozostawia po sobie żadnych blizn. Więcej na temat usuwania pieprzyków może Pani przeczytać w naszym artykule: https://uroda.abczdrowie.pl/usuwanie-pieprzykow

Na podobne pytania odpowiedzieli również specjaliści abcZdrowie:

https://pytania-abczdrowie.wp.pl/pytania/czy-moge-usunac-ten-pieprzyk-laserowo

https://pytania-abczdrowie.wp.pl/pytania/sposoby-na-usunieciu-pieprzykow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty