Możliwość przedostania się płynu do krtani podczas wlewu doodbytniczego

Czy podczas wlewu dobytniczego w celu zbadania prrewodu pokamowego/żołądka/ istnieje możliwość, by podawany płyn przedostał się do krtani?

Witam serdecznie,
Nie znane są mi powikłania po badaniu jelita grubego z kontrastem (wlew doodbytniczy), takie jakie zawarł Pan w pytaniu. Sugeruję w razie dalszych pytań udać się na konsultacje z lekarzem rodzinnym lub radiologiem, który wykonywał u Pana badanie radiologiczne jelita grubego z kontrastem (wlew doodbytniczy).

Pozdrawiam.