Na czym polega usunięcie ganglionu?
Mam bliznę na policzku po wypadku samochodowym 1990 rok. Wykonałam usg i w rzucie łuku stwierdzono ganglion płynowy .Jest on w tkance podskórnej nad mięśniem okrężnym oka. W okolicy gangliona nie stwierdzono naczyń krwionośnych. Na czym polega usunięcie gangliona i czy jest jest to zabieg mało inwazyjny.?Czy muszę zgłosić się do chirurga plastyka ?

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Przeszczepienie wysp trzustkowych - komplikacje
Witam. Mam wrażenie, że ten "ganglion" nie ma związku z wypadkiem - lokalizacja w łuku brwiowym sugeruje torbiel. Usunięcie jest operacyjne i najczęściej wykonywane w wieku dziecięcym. Zapewne chirurgia plastyczna także może wykonać usunięcie z najlepszym efektem kosmetycznym.
Szczegóły operacji proszę omówić z lekarzem , który opisał ww. uszkodzenia!!! zabieg ten , w wykonaniu dobrego specjalisty nie powinien być groźny!!! zz