Nadmiar żelaza we krwi

Jestem wystraszony nadmiarem żelaza w mojej krwi. Otóż mam 199.7 ug, Inne wyniki:TSH, glukoza, bilirubina, OB,kreatynina w normie.Odczuwam czasem bóle w stawach i w tzw. mostku...Mam 35 lat, nadwagę ok.20 kg Proszę o odpowiedź.Co robić,gdzie szukać pomocy? Okolice Kielc. Dodam, że sporo ćwiczę i dużo pracuję fizycznie.

Witam! Poziom żelaza we krwi odzwierciedla jego aktualne stężenie i może wiązać się ze spożyciem posiłku bogatego w żelazo w dniu poprzedzającym badanie. Aby w pełni ocenić zapasy żelaza w organizmie należy również wykonać oznaczenie poziomu UIBC i ferrytyny - odpowiednio białka wiążącego i magazynującego żelazo.