Narośl w obrębie nadgarstka u malarki

Około 1,5 miesiąca temu zauważyłam jakąś twardą narośl na prawym nadgarstku (od góry). W ciągu ostatniego czasu zaczęło to szybko rosnąć i boleć czasami przy określonych ruchach (nie mogę się np. podeprzeć na tej ręce). Gdy dotykam tej kulki również czasem odczuwam ból. Dodam, że dużo używam prawej ręki, gdyż studiuję malarstwo i jest ona niezbędna (czasem maluję nawet po 10 godzin dziennie i wtedy kulka się powieksza).Jestem umówiona na wizytę u chirurga, ale niepokoję się tym. Co to może być?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - najprawdopodobniej jest to ganglion (nic strasznego), ale diagnozę można podjąć tylko i wyłącznie na podstawie bezpośredniego badania przez lekarza.
Serdecznie ozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Trudno odpowiedzieć na odległość W-wa-Cz-wa bez zbadania Pani! Może to być tzw.ganglion,czyli przepuklina stawowa,czyli wyciek płynu stawowego poza torebkę stawową wskutek jej pęknięcia , a wcale sprawa nie musi dotyczyć kości ! Proponuję wizytę u chirurga,wykonanie przez niego badania plus ew. usg lub punkcja i wtedy zostanie postawione rozpoznanie i decyzje co do dalszego postępowania! zż