Nasilanie się bólu po operacji usunięcia guza jelita grubego

Dzień dobry chciałem się zapytać ponieważ moja babcia miała guza na jelicie grubym , został on usuniety ale był już tak duży 6 cm że chirurg musiał poskracać jelito grube jak i cienkie , są już też przeżuty na wezły chłonę i wątrobę ,operacja ogólnie się udała ,wszystko ładnie się pogoiło ale teraz kiedy babcia wróciła do domu 2 tyg po operacji , z każdym dniem zaczeła odczuwać ból z lewej strony i ma problem bo nie może jeść ,boli ją po posiłku .Co mam zrobić? chemia ma być za 2 tyg. dziekuję

Pana babcia powinna umówić się do kontroli do chirurga, który ją operował. Przyczyną dolegliwości mogą być komplikacje pooperacyjne lub rozwój choroby- na przykład rozwój nowych przerzutów.