Nowotwór skóry u 84-latki

moja babcia84letnia ma stwierdzony nowotwor skory jest po4przeszczepach,nad kostka ma dziure do kosci,wielkosci20cm dochodzi wokół nogi. Noga bardzo zaczerwieniona i obrzeknieta az do pachwiny, Powiekszone wezly chłonne.Prosze o dorade co robic

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z całą pewnością Babcia potrzebuje specjalistycznego leczenia w szpitalu. Konieczne jest choć częściowe odbudowanie skóry w tej okolicy. jednak proszę pamiętać, że proces ten jest często bardzo długi i żmudny. Stosuje się w tym celu specjalne maści i opatrunki.

Witam , nie da się odpowiedzieć co robić nie widząc chorej i Jej nogi , myślę , że jest pod opieką doświadczonego chirurga lub nawet chirurga onkologa i to oni podejmą decyzje co do dalszego postępowania. Jezeli nie da sie zagoić rany , jest nieopanowana infekcja , która może zagrażać życiu to w grę może nawet wchodzić amputacja ratująca życie... ale to oceni zespół chirurg i anestezjolog - trzeba wyważyć wszystkie za i przeciw aby wybrać sposób , który chorej pomoże a nie zaszkodzi , pozdrawiam , zż