Obecność guzków tarczycy a wyniki badań hormonalnych i ciąża

Zrobiłam usg tarczycy i prawy płat mam 2 mm a lewy 3,3 mm i jakies guzki mam a z krwi wyszlo FT4 2,37 FT3 9,51 anty TPO 65,90 TSH 0,015 czy przez takie wyniki moge miec trudnosci z zajsciem w ciąze Dziekuje za pomoc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, ma Pani podwyższone stężenie przeciwciał antyTPO, co może świadczyć o rozwoju zapalenia autoimmunologicznego. Konieczna jest konsultacja z endokrynologiem. Niestety wahania funkcji tarczycy mogą mieć wpływ na płodność. Pozdrawiam.