Obrzęk limfatyczny i bóle ręki

Mam 64 lata, cukrzycę od 15 lat (jestem na insulinie od 6 lat), 3 lata od usunięcia raka piersi i węzłów chłonnych, obrzęk limfatyczny w ręce który postępuje . Gdzie mam się leczyć i jak rehabilitować aby ten obrzęk nie pogłębiał się? Oczywiście rehabilitacja na rejonie to 10 zabiegów i przerwa na około pół roku (zgłoszenie, kolejki itp) Czy jest oprócz Ustronia jakaś konkretna poradnia dla mnie ?Mam bóle ręki ,stawów, kości i biore mase leków.Jestem z okolic Łodzi

Przede wszystkim należy stosować postępowanie zalecone przez rehabilitanta, drenaż ułożeniowy, automasaż. Istotne jest też utrzymanie właściwej wagi, bo przy nadwadze, niestety jesteśmy bezradni