Odstęp między szczepieniem Rotarixem a Heksą Infanrix

Szanowni Państwo, Czy odstęp między szczepieniem Rotarixem a Heksą Infanrix może wynieść mniej niż dwa tygodnie (w przypadku mojego dziecka chodzi o 13 dni)? Mogłabym teoretycznie ustalić termin drugiego szczepienia Heksą Infanrix (3-4 m.) na później, ale wtedy w związku z przerwą świąteczną u nas w przychodni odstęp między Heksą i drugą dawką Heksy wyniósłby ponad 8 tyg.

Aleksander Ropielewski

Lepiej wykonać kolejne szczepienie w odstępie 8-tygodniowym, jeżeli nie ma naglących wskazań do szczepienia.