Ognisko osteolityczne w kości biodrowej z metabolizmem w poziomie tla w PET - czy to meta?

Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku badania PET. "W kości biodrowej ognisko osteolityczne z metabolizmem na poziomie tla". W wyniku rozpoznania raka piersi przed 4 laty byłam poddana chemioterapii, radioterapii i hormonoterapii. Czy opisana wyżej zmiana świadczy o przerzucie do kości? Nie jestem w stanie skupić się, czytam wszystkie dostępne informacje. Proszę o pomoc, nie wiem jak przeżyję święta, w domu powiedziałam, że moje wyniki są dobre...

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani,

trudno odpowiedzieć na Pani pytanie, gdyż za mało jest danych klinicznych - czy ma Pani dolegliwości, jak wyglądają wyniki badań podstawowych i innych obrazowych. Opisywana zmiana może mieć, niestety, charakter zmiany przerzutowej ze względu na Pani chorobę podstawową, ale zważywszy na to, że jest zmianą pojedynczą i nie ma cech wzmożonego metabolizmu, wiązanego najczęściej ze zmianami złośliwymi, może wynikać z innych, łagodnych chorób kości. Konieczna jest wizyta u onkologa, który na podstawie całości obrazu klinicznego wypowie się co do charakteru zmiany i dalszego postępowania.