Operacja przetoki okołoodbytniczej i ropień

Miesiąc temu miałam operacje przetoki okołoodbytniczej. Zabieg polegał na umieszczeniu specjalnej zatyczki GORE BIO A Plug. Zatyczka trzyma sie na miejscu jednak po operacji utworzyl sie ropień który połaczył sie ze starą przetoką i zrobił kolejny kanał do skóry. Lekarz na kontroli wlał do przetoki wodę utlenioną. Wszystko wyleciało kanałami odbytem nic. Więc uznał że przetoki są ślepe wewnętrznie i nie m połączenia z jelitem. Jedak i z przetoki i z odbytu wydobywa sie ta sama wydzielina.Jak to?

Witam. Z przetokami okołoodbytniczymi jest ten problem, że a'priori spowodowane są inwazją bakteryjną od strony kanału odbytu. Nie zawsze taka przetoka jest na tyle szeroka, żeby ją zasondować = "prześledzić". Są ośrodki wyspecjalizowane w diagnostyce i leczeniu tego problemu - może warto poszukać.

Nie potrafię niestety rozpoznać sprawy na odległość W-wa-Gniezno! Przepraszam!!! Proponuje udać się do innego dobrego chirurga w okolicy!!! zż