Operacja zaćmy i witrektomia

Przed operacją zaćmy miałem wykonany 2 m-ce wcześniej witrektomie. Lekarz wspominał że po upływie 6 m-cy może być wykonane "czyszczenie laserem". Po ok. 5 m-cach od witrektomi OCT pokazuje jeszcze trochę zmarszczoną błonę, nie wiem czy dobrze zrozumiałem co można poprawić za pomocą lasera. Z poważaniem Adam

Witam.
Prawdopodobnie chodzi tutaj o wykonanie kapsulotomii tylnej czyli przecięciu laserem podmętniałej tylnej torby soczewki.
Pozdrawaim

Witam. Zrozumiałem że miał pan też usunięta zaćmę. Często potem mętnieje tylna torebka soczewki i jest to tzw wtórna zaćma. "czyści" się ją laserem YAG - kapsulotomia, Czas zabiegu wymaga pewnego odstępu czasu od oper. zaćmy 6-8 mies. Pozdr. Barnyk.