Pierwsze objawy demencji starczej

Mam pytanie otóż moja babcia lat 80 widzi od pewnego czasu w swoim pokoju ludzi których nie ma i rozmawia z nimi,jest w sumie w miarę sprawna umysłowo i komunikatywna, niestety ona nie może chodzić i nie mogę pójść z nią do psychiatry osobiście, a wizyta domowa w mojej okolicy jest tylko prywatnie i nie stać mnie na to. Co w takiej sytuacji mogę zrobić i co może dolegać mojej babci, czy to może objawy demencji, schizofremi oraz czy są jakieś środki bez recepty, które choć trochę by pomogły

Witam,
Objawy opisane przez Panią sugerują obecność poważnych zaburzeń psychicznych, które wymagają właściwej diagnostyki i leczenia. Pozostawienie tego bez leczenia może doprowadzić do zagrożenia życia babci. Jest kilka wyjść z sytuacji:
- wizyta domowa lekarza pierwszego kontaktu z POZ,
- wezwanie PR w celu przewiezienia babci do IP szpitala
- samodzielne lub przy pomocy rodziny dowiezienie babci na konsultację psychiatry w szpitalu psychiatrycznym lub tam, gdzie jest oddział psychogeriatrii.
Nie ma żadnych leków bez recepty, które pomogłyby w tej sytuacji.
Pozdrawiam.

Są to prawdopodobnie objawy psychotyczne lub majaczeniowe w przebiegu otępienia , należy wprowadzić do leczenia leki neuroleptyczne, w wypadku braku kontaktu z psychiatrą można zamówić wizytę domową u lekarza rodzinnego , ważna jest także ocena stanu ogólnego osoby starszej.