Jak można zachęcić starszą osobę do wizyty u psychiatry?

Jak można zachęcić starszą osobę (84 lata) do wizyty u psychiatry. Demencja - nie poznaje syna, twierdzi, że ma innego syna, w innym domu. Co chwila chce iść do tego domniemanego domu. Myślałem, że zastosuję terapię szokową i wyszedłem z Matką, by pokazała gdzie jest ten dom. Niestety skończyło się na płaczu na środku ulicy. Objawy nasilają się coraz bardziej.
MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Witam!
Leczeniem tej Pani może się zająć lekarz rodzinny. Niestety w naszym społeczeństwie panuje przekonanie, że kontakt z psychiatrą jest ujmą osobistą i dla całej rodziny, wówczas nie ma sensu udowadnianie swoich racji, te same czynności może wykonać lekarz rodzinny. Wiadomo, że z wiekiem często przychodzi demencja i nie musimy delikwenta wdeptywać w ziemię udowodniając mu otępienie, bądźmy ludźmi, to są często nasi najbliżsi, to że im się noga powinęła nie wzniesie nas na wyżyny.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

0

Witam, warto najpierw wytłumaczyć starszej osobie, że kontakt z psychiatrą nie świadczy o tym, iż jest osobą psychicznie chorą. Korzystanie z pomocy psychiatry jest czymś naturalnym i ludzkim. Poza tym są psychiatrzy, którzy przyjeżdżają na wizyty domowe wówczas takie spotkanie można zorganizować z w domu. Na początku może być to zwykła rozmowa oswajająca starszą osobę z lekarzem psychiatrą. Dzięki temu osoba starsza będzie mogła się przekonać, że psychiatra to zwyczajny człowiek. Pozdrawiam - Krzysztof Pawłuszko

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty