Problemy z napięciem mięśniowym u 14-miesięcznej córki a konieczność wizyty u psychiatry

Witam mam pytanie mam 14 miesięczną córkę która ma problemy z napięciem mięśniowym, nie raczkuje nie potrafi samodzielnie usiąść o chodzeniu też nie ma mowy. Do tego Amelka prawie nic nie mówi na tą chwilę mówi mama brum brum am am i to wszystko. amelka ma też problemy z komunikacją nie lubi się przytulać,. Nasza doktor pierwszego kontaktu zaproponowała nam wizytę u psychiatry dziecięcego i stąd moje pytanie czy faktycznie jest potrzeba kontroli u psychiatry?

Witam

Nie napisała Pani czy jesteście pod opieką specjalistów wspierających rozwój córki tj. rehabilitanta, psychologa.

Wizyty u psychiatry dziecięcego nie należy się bać, ma ona służyć zdiagnozowaniu występujących problemów oraz wparciu w zakresie poznania przez Panią możliwości wspierania rozwoju córki.

Jeśli ma Pani opory przed spotkaniem z psychiatrą polecam wizytę u psychologa dziecięcego, który również będzie mógł dokonać diagnozy rozwoju Pani córki w poszczególnych obszarach funkcjonowania i zalecić działania wspomagające jej rozwój.

Polecam więc spotkanie z psychologiem lub psychiatrą.

Pozdrawiam

W takiej sytuacji warto to zrobić. Podobne objawy mogą być jedynie charakterystyka Maluszka, jego cechami indywidualnymi. Czasem jednak wskazują na poważniejsze trudności. Szczególnie jeśli współwystępują z innymi rozwojowymi trudnościami. Warto to sprawdzić i - albo wykluczyć inne diagnozy, albo potwierdzić i w jak najszybszym czasie ( i wieku dziecka) rozpocząć wspieranie jego rozwoju.