Jak namówić kogoś do wizyty u psychiatry?

Witam. Jak mogę przekonać bliską osobę mającą depresję do pójścia do specjalisty?

Witam Panią Serdecznie,

Może Pani zachęcić i wspierać bliską Pani osobę, do wizyty u specjalisty.

Natomiast namawiać, czy nalegać do konsultacji z lekarzem, niestety nie, gdyż taka osoba musi wyrazić zgodę.

Życzę, żeby się Pani powiodło,
Irena Mielnik-Madej

Witam,

najlepsze są najprostsze rozwiązania: proszę powiedzieć o powodach, dla których chce Pani, aby bliska osoba skonsultowała się z lekarzem psychiatrą (proszę opisać i powody w zachowaniu bliskiej osoby i osobiste motywy, dla których zachęca Pani bliską osobę do wizyty).

Tyle może Pani zrobić, ostateczna decyzja czy ktoś skorzysta z Pani pomocy należy do bliskiej osoby.

pozdrawiam serdecznie
Urszula Sokalska-Goleń
psychoterapeuta
www.gabinetzmian.pl
www.urszulasokalska.pl