Jak poradzić sobie z objawami nerwicy lękowej?

Witam. Od kilku lat zmagam się z nerwica lekowa ( moja diagnoza). Lęk pojawia się bez przyczyny czasami. Nic mnie już nie cieszy, nie mam zainteresowań. jednak od kilku dni mój stan się pogorszył gdyż mam derealizacje. Nie poznaje do.konca ludzi których bardzo dobrze znam. Nie poszedłem do lekarza bo się bardzo boję, nie biorę leków. Co mam w takiej sytuacji zrobić? Ciężko z tym żyć, już nic nie jest jak dawniej.

Witam Pana Serdecznie,

Zachęcam Pana bardzo do wstępnej konsultacji, z lekarzem pierwszego kontaktu, który prawdopodobnie skieruje Pana do kontaktu z Poradnią zdrowia psychicznego, celem podjęcia terapii (w ramach NFZ-tu).

Proces terapeutyczny pomógłby Panu w dotarciu do przyczyny Pana lęku i znacząco wpłynąłby na poprawę Pana codziennego funkcjonowania.

Proszę już nie czekać, a działać - pomimo lęku.

Życzę Panu zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej

Witam Pana
Z pana opisu wynika, że Pana stan znacznie
się pogorszył a lęki uniemożliwiają Panu
normalnie funkcjonować.
Jeżeli ma Pan jakąś bliską osobę, to może
zechciałaby pójść z Panem do lekarza.
Jeżeli to niemożliwe, to proszę skontaktować się
ze mną, e-mail:
psycholog24x@gmail.com
Postaram się pomóc Panu on – line,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana. Opisane przez Pana nasilające się objawy pasują do przerwanego leczenia (napisał Pan o zaprzestaniu zażywania leków). To, co teraz najważniejsze to zatrzymanie tendencji zaostrzania się objawów. Obawiam się, że może to być zbyt trudne by zrobić to na własną rękę. Moim zdaniem potrzebuje Pan osoby zaufanej, z którą czuje się Pan bezpiecznie, żeby pomogła Panu trafić do lekarza a może nawet do szpitala. Być może Pana stan wymaga hospitalizacji (wówczas będzie Pan pod opieką specjalistów, którzy zajmą się redukcją Pana objawów). Dopiero w dalszych krokach przed Panem zaplanowanie skutecznego leczenia. Mam na myśli połączenie farmakoterapii z pomocą psychologiczną. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam,

opisywane przez Pana objawy rzeczywiście mieszczą się w kręgu objawów charakteryzujących zaburzenia lękowe (nerwice).
Terapia opisywanych przez Pana objawów wymaga psychoterapii, czasem wspomagania farmakoterapią. Nie mam jasności po przeczytaniu Pana maila czy był Pan już na konsultacji psychiatrycznej i nie bierze Pan leków czy nie zamierza Pan iść bo jest przeciwny stosowaniu medykamentów? Nie mniej zachęcam przynajmniej do wizyty u psychologa, można porozmawiać o swoich obawach, co powinno Panu przynajmniej ulżyć. Praca terapeutyczna powinna przynieść pożądane zmiany :)

pozdrawiam
Urszula Sokalska-Goleń
www.gabinetzmian.pl
www.urszulasokalska.pl