Pod sutkiem znalazłam gulkę - czy wszystko ze mną w porządku?

Mam 13 lat i kilka dni temu przy myciu się, zauważyłam, że pod sutkiem w prawej piersi mam taką jakby gulkę. Da się ją trochę przesunąć, ale to boli. W lewej piersi czegoś takiego nie ma. Czy to znaczy, że jestem na coś chora?

13 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
To dobrze, że badasz swoje piersi. Powinnaś udać się do lekarza ginekologa, który zbada Cię i zleci lub wykona USG piersi. Większość tego typu zmian ma charakter łagodny, są to np. torbiele czy gruczolakowłókniaki, stosunkowo często występujące u młodych kobiet. Jeśli osiągają duży rozmiar i/lub są bolesne, konieczne może być usunięcie operacyjne.

Pozdrawiam serdecznie!