Podawanie Euthyrox dziecku a stabilizacja gospodarki hormonalnej

Witam, moja córka ma 10 lat. Od 2 roku życia bierze lek euthyrox N25 1 tab. dziennie. Robimy badania kontrolne co jakiś czas.Wczoraj krew została pobrana z żyły łokciowej, naczczo, bez podania leku tego dnia. Proszę o weryfikację badań: TSH 4,712 (0,270-4,700) FT3 4,31 (2,6-5,4) FT4 1,44 (0,82-1,51) Moje pytanie: czy dziewczynce w okresie dojrzewania wyreguluje się ta gospodarka hormonalna ? Czy do kończ życia będzie brać ten lek? Skąd się bierze ta choroba czy to jest genetyczne? Dziękuję!

Aleksander Ropielewski

Nie ma reguły odnośnie rokowania. Główną przycyzną niedoczynności są uwarunkowania genetyczne, w mniejszym stopniu czynniki środowiskowe.