Podejrzenie torbieli włosowatej

Witam. Niedawno stwierdzono u mnie podejrzenie torbieli włosowatej. Na zabieg muszę czekać jeszcze dwa miesiące. Czy jest możliwość przemywania, bądź smarowania tego jakąś maścią? Dodam, że kiedy "bąbel" pęka leci z niego krew (rzadziej ropa) i towarzyszy temu nieznośny ból.. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Torbiel włosowa (pilonidalna) charakteryzuje się nawrotowym sączeniem treści ropnej/krwistej z nacieku zapalnego w szczycie bruzdy pośladkowej; wymaga leczenia chirurgicznego, które najczęściej trwa kilka tygodni. Jeżeli bieżąco nie stwierdza się ropnia, zabieg można zaplanować. Należy codziennie zmieniać opatrunek - jałowa gaza po przemyciu antyseptykiem; kontrola lekarska powinna odbywać się co kilka dni.