Podrażnienie języka przez aparat ortodontyczny

Dobry wieczór, mam pytanie do Ortodonty. Otóż założyłam aparat estetyczny wraz z łukiem podniebiennym jednakże strasznie podrażniają mnie końcowe druciki aparatu. Co chwilę zahaczam o nie językiem i się kaleczę. Mam wosk, ale on co chwilę spada bądź go połykam. Moja Pani Ortodontka podcięła mi ten drucik do minimum ale on i tak podrażnia mi język. Co robić w takiej sytuacji?

Jeśli dobrze rozumiem, ma Pani założony aparat od strony warg i policzków a nie od języka. Stąd ciężko sięgnąć językiem do końcówek drutów. Trzeba to robić intencjonalnie. Radzę poprosić o różowy wosk protetyczny - zmiękczony w ciepłej wodzie trzyma się dłużej. Można też umieścić na końcu drutu ochronną kulkę z kompozytu. Pozdrawiam