Podskórne grudki w okolicy ujścia odbytu

Witam moje pytanie dotyczy dziecka chłopiec ur 28-10-2009. Od pewnego czasu w okolicy ujścia odbytu pojawiły się podskórne grudki. o miękkiej konsystencji (zawartość przypomina kaszkę), które po naciśnięciu bolą go natomiast kiedy nic się z tym nie robi to chłopiec twierdzi, że pupa go swędzi.

Lek. Tomasz Budlewski

Być może są to hemoroidy. Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.