Pojedyncze guzki schmorla w blaszkach granicznych trzonów pogranicza

witam Ewa 30 lat; o to mój wynik rezonansu:stan po przebytej chorobie scheuermanna-pojedyńcze guzki schmorla w blaszkach granicznych trzonów pogranicza Th/L..dehydratacja i obniżenie wysokości krążków międzykręgowych L4/L5 i L5/S1 z towarzyszącymi osteofitami na krawędziach trzonów..szerokopodstawna,obustronna,lateralizująca w lewo wprzepuklina krążka L4/L5 uciska worek oponowy oraz modeluje korzenie nerwowe L5 w lewym zachyłku..O co tu chodzi ,ja nic nie rozumiem

Piotr Pilarski

Taki wynik może tłumaczyć ból lędźwi. Najprawdopodobniej przyczyną tego obrazu jest choroba scheuermana.

Pozdrawiam.