Ponownie szycie rany

Witam! Osiem dni temu mój niespełna dwuletni synek przewrócił się i rozciął czoło. Rana ma niecałe 2 cm i była dosyć głęboka. Był szyty - 4 szwy. Wczoraj, tj. po siedmiu dniach zdjęto mu szwy. Wskazania byłyby nie zaklejać, a przez 5 dni natłuszczać a potem Dramatix. Niestety po nocy rana się rozeszła i bardzo delikatnie sączy się krew i nie wygląda to ładnie! Zakleiłam plasterkiem, ale mam wrażenie dotykając, że ona już się nie zejdzie. Po nocy jest zasklepiona. Bardzo proszę o wskazówki co z tym robić? Czy znów szyć? Z góry dziękuję. Anaa

W takim przypadku wszystko zależy od praktyki chirurga i jego doświadczenia w tym względzie. Ja radziłbym udać do najbliższego SOR-u szpitalnego, ażeby chirurg bezpośrednio obejrzał ranę. Raczej mimo tego, że rana jest stara według mnie należałoby podjąć próbę ponownego zeszycia rany, a nie pozostawiania jej do wtórnego zagojenia. Ziarninowanie takiej rany pozostawi dużą, wybujałą bliznę.