Powiększenie węzłów chłonnych pachy lewej w znacznym stopniu z powodu niedoczynności

Witam. Kilka miesięcy temu dowiedzialam sie , ze mam niedoczynnośc tarczycy oraz zapalenie tarczycy.Tsh 16,343 ulU/ml, T3- 2,5 pg/mL,T4 0,89 ng/dL, ATPO 1300 U/ml. Oczywiście jestem pod stała opieką endokrynologa. Czy możliwe jest powiekszenie wiezłów chłonnych pachy lewej w znacznym stopniu z powodu niedoczynnosci? Morfologie mam juz dobrą( pare miesięcy temu walczyłam z bardzo niskim zelazem mimo brania leków, mocna anemia)- wszystkie wyniki w normie.Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam :)
Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Związek powiększenia węzłów chłonnych z chorobą podstawową jest mało prawdopodobny. Konieczne jest kontynuowanie diagnostyki. Proszę zatem udać się do lekarza.