Powiększone węzły chłonne, prawdopodobnie z przerzutem

Witam! Moja mama ma wykrytego raka piersi o wymiarze 5 cm. Powiększone węzły chłonne, więc prawdopodobnie jest przerzut - tak ukazały badania biopsji wykonanej po mamografii. Lekarz skierował odrazu na operacje co z chemioterpaią nie wiadomo. Raczej po wycięciu guza na piersi będzie druga operacja. W zależoności czy doszło do przerzutu. Jakie są szanse na wyleczenie?

Witam,
według mojej wiedzy, chorą z takim rozpoznaniem kieruje się do usunięcia piersi wraz z węzłami chłonnymi dołu pachowego, w którym znajdują się powiększone węzły chłonne. Rokowanie jest zależne od rozległości zmiany i specyficznych markerów oznaczanych przez patologa (wskazujących na specyfikę nowotworu i jego "wrażliwość" na leczenie).
Pozdrawiam i życzę Mamie zdrowia,
dr n. med. Agnieszka A. Krawczyk