Poziom TSH a stosowanie Euthyroxu

Jakis czas temu moje TSH wynosilo 32. Dostalam dawke Euthoryxu 125 i spadlo na 1,5. lekarz nadal kazal brac mi 125, zaczelam sie zle czuc, pobolewalo mnie serce wiec lekarz wypisal mi metocard, ostanio na wizycie wynik 4,2 ( pare razy nie wzielam tabletki przez pospiech) a lekarz zwieksza mi dawke na 150. boje sie brac tak wysokie dawki, czy dawka 150 nie jest za duza dla mnie teraz?????

Witam,

W Pani przypadku warto oznaczyć jeszcze przeciwciała antyTPO i aTG oraz fT3 i fT4 rano na czczo (bez przyjętego rano Euthroxu). Jeśli reaguje Pani tachykardią na zwiększanie dawki leku, to warto po dokładnym zbadaniu Pani rozważyć, czy jest sens zwiększać dawkę od razu o 25 ug i stosować B-bloker (w ciąży tego leku nie wolno brać), czy może wolniej, o 12,5 ug... Ale to już decyzje lekarza, który Panią zna jako pacjentkę. Jeśli dobrze się Pani czuje, przy TSH 4,2, a obawia się Pani dawki 150 ug, to proszę porozmawiać o tym ze swoim lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz