Poziom TSH w 8 tygodniu ciąży a konieczność wizyty u endokrynologa

Witam Pana Doktora. Czy wynik badania TSH 3,34 (norma 0,27- 4,2) w 8 tygodniu ciąży jest prawidłowy? Czy należy udać się z takim wynikiem do lekarza endykronologa?
Lek. Marta Gryszkiewicz

Dla ciężarnych są inne normy. Wynik jest nieznacznie podwyższony. Wskazana konsultacja endokrynologiczna lub ginekologiczna - często lekarz prowadzący ciążę sam ustala dawkę leku Euthyrox.